Paryż miasto miłości

paryż miasto miłosciParyż leży w sercu Francji i pełni kluczową rolę w administracji francuskiej, życiu politycznym, kulturalnym, uchodzi także za światową stolicę mody.

Paryż wielu osobom kojarzy się z miłością, wieżą Eifla, znakomitą kuchnią a także wyśmienitym winem. Tak właśnie jest, ale Francja jest  interesująca również z wielu innych powodów. Jest to kraj bardzo atrakcyjny turystycznie, ze względu na wiele zabytków, ciekawych miejsc oraz miast godnych zwiedzenia. Na pierwszym miejscu jest oczywiście Paryż, stolica i miasto miłości nad Loarą. Jest to największa aglomeracja Francji, miasto z którego aż nie chce się wyjeżdżać.

Paryż to też piękne, romantyczne ogrody z rzeźbami pośród przystrzyżonych krzewów, parki i obsadzone kwiatami zielone planty wzdłuż rzeki Sekwany. Miasto to przyprawia o zawrót głowy mnogością muzeów, teatrów, eleganckich domów towarowych oraz butików. Najbardziej znanymi zabytkami Paryża są: Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny czy majestatyczna Katedra Notre Dame. Wiele atrakcji czeka na nas także w Marsylii. Warto obejrzeć tam zabytkowy Zamek, Ratusz, Fort św. Jana w starym porcie z XVII wieku, Starą katedrę La Major z XII wieku.
Paryż to również Luwr z dziełami, takimi jak Wenus z Milo i  Mona Lisa. Godny obejrzenia jest także romantyczny cmentarz Pere Lachaise, gdzie spoczywają Fryderyk Chopin, Edith Piaf i Jim Morrison.
Paryż to cudowne miasto na wymarzoną podróż poślubną.

 

This entry was posted in Paryż, Warto wiedzieć. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>



Polecane strony